17 lipca o godz. 19:00 Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku zaprasza na wydarzenie z serii „Muzyczne Piątki”. Spotkanie to odbędzie się w nadszybiu Szybu Kościuszko.
Organizatorzy postanowili połączyć seans niemego kina z muzyką na żywo. Widzowie będą mieli szansę na obejrzenie filmu legendarnego Charliego Chaplina, a jego oprawę muzyczną zapewni zespół Czerwie. Tego rodzaju projekcje mają na celu odtworzenie atmosfery wczesnych lat kinematografii, kiedy to filmy były prezentowane przy akompaniamencie muzyków obecnych na miejscu.
Zespół Czerwie to jedna z najbardziej wyróżniających się grup muzycznych na polskiej alternatywnej scenie. Ich twórczość łączy różnorodne inspiracje, od folkowej, przez etniczną, aż po eksperymentalną, teatralną i filmową. Każda kompozycja charakteryzuje się unikalnym brzmieniem, które powstaje w wyniku nietypowego wykorzystania instrumentów oraz swobodnego łączenia różnych gatunków muzycznych.
Wstęp wolny.

fot. arch. red.
oprac. /kp/

